معرفی  مسابقات ملی دیوار خاک مسلح

پس از برگزاري موفقيت آميز اولين، دومین و سومین دوره مسابقات ملی ديوار خاك مسلح در ارديبهشت ماه 1394 و 1395 و 1396 كه با حمايت حامیانی چون انجمن ژئوتكنيك ايران و انجمن ژئوسنتتيك همراه بود، اینک چهارمین دوره از مسابقات کشوری دیوار خاک مسلح برگزار می گردد.


با توجه به تجربه و اعلام آمادگي، چهارمین دوره مسابقات ملی دیوار خاک مسلح امسال به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس در 20ام اردیبهشت ماه 1397 برگزار خواهد شد.


جهت آشنایی بیشتر با جزئیات مسابقات، آیین نامه، عکس و فیلم‌‌های مرتبط، می‌توانید به "کانال تلگرام رسمی مسابقات" مراجعه فرمایید.


جهت طرح سوالات نیز به بخش "تماس با ما" مراجعه شود.

 

خلاصه نحوه‌ی برگزاری مسابقه

 در این مسابقات هر تیم با ساخت یک جعبه ی چوبی با ابعاد مشخص، آن را از ماسه خاکریزی نموده و با نوارهای کاغذی مسلح مینماید. ارزیابی طراحی و ساخت دیوار خاک مسلح هر تیم، بر اساس معیار تغییر شکل، میزان نشت خاک و ظرفیت تحمل بار قائم، بار افقی و بار دینامیکی میباشد.


هدف آن است که تیمها با استفاده از حداقل مقدار نوارهای کاغذی مسلّح کننده برای تحمل خاک محصور شده در جعبه ماسه ی مسابقات و نیز بارهایِ سربارِ قائم و افقیِ در نظر گرفته‌شده، دیوار خاک مسلّح بهینه و پایداری را طراحی و اجرا نمایند؛ همچنین کلیه ی فرآیندهای تحلیل و طراحی خود را از جمله آزمایشات مورد نیاز و نتایج آنها، تحلیل و طراحی ها به صورت دستی و نرم افزاری و ... به شیوه‌ ای مؤثر ارائه دهند.


قابل ذکر است به جهت هماهنگی تیم‌ها و یکسان بودن شرایط برای تمامی گروه‌های شرکت کننده، مواد و مصالح مورد استفاده برای ساخت خاکریز و همچنین المان‌های مسلحک ننده، توسط برگزارکنندگان فراهم شده و در اختیار شرکت‌کنندگان قرار میگیرد.


از علاقمندان دعوت میشود با دریافت و مطالعه دقیق آئین نامه مسابقات در این مسابقات ثبت نام نمایند.

 

تاریخ و محل برگزاری مسابقه


چهارمین دوره مسابقات دیوار خاک مسلح در 23ام اردیبهشت ماه سال 1397 در دانشگاه تربیت مدرس برگزار خواهد شد.

 

مشخصات تیم‌های شرکت کننده


هر یک از گروه‌های علاقمند متشکل از 3  الی 4 نفر، با ثبت نام در سایت مسابقه، تمایل خود را اعلام نموده و با توجّه به قواعد ذکر شده در آئین‌نامه، طرح خود را آماده خواهند کرد.

 جهت آشنایی بیشتر با مسابقه از کانال آپارات و تلگرام مسابقات دیدن فرمایید.