معرفی  مسابقات ملی دیوار خاک مسلح

 

 پس از برگزاري موفقيت آميز اولين و دومین دوره مسابقات ملي  ديوار خاك مسلح در ارديبهشت ماه 1394 و 1395 ، كه با حمايت حامیانی چون  انجمن ژئوتكنيك ايران و انجمن ژئوسنتتيك  همراه بود، اینک سومین دوره از مسابقه کشوری ژئووال برگزار می گردد. 

.با توجه به تجربه و اعلام آمادگي، سومین دوره مسابقات ملی دیوار خاک مسلح امسال به میزبانی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در اردیبهشت ماه 1396 برگزار خواهد شد

جهت آشنایی بیشتر با جزئیات مسابقات، آیین نامه، عکس و فیلم‌‌های مرتبط، می‌توانید به بخش "مسابقات-گالری" یا صفحات دور اول و دوم مراجعه فرمایید.

.جهت طرح سوالات نیز به بخش "مسابقات-پرسش و پاسخ" مراجعه شود.

 

خلاصه نحوه‌ی برگزاری مسابقه

 

 در این مسابقات هر تیم با ساخت یک جعبه چوبی با ابعاد مشخص، آنرا از ماسه خاکریزی نموده و با نوارهای کاغذی مسلح می نماید. ارزیابی طراحی و ساخت دیوار خاک مسلح هر تیم، بر اساس معیار تغییر شکل، میزان نشست و ظرفیت تحمل بار قائم و ظرفیت تحمل بار افقی و همچنین باز ضربه که امسال به آیین نامه مسابقات اضافه شده است، می باشد. طرّاحی دیواره باید به گونه‌ای باشد که پس از بارگذاری، در برابر بارهای ذکر شده در آئین‌نامه مقاومت کرده و فرو نریزد.

قابل ذکر است به جهت هماهنگی تیم‌ها و یکسان بودن شرایط برای تمامی گروه‌های شرکت کننده، مواد و مصالح مورد استفاده برای ساخت خاکریز و همچنین المان‌های تقویتی، توسط برگزارکنندگان فراهم شده و در اختیار شرکت‌کنندگان قرار خواهدگرفت. از علاقمندان دعوت میشود با دریافت و مطالعه دقیق آئین نامه مسابقات در این مسابقات ثبت نام نمایند.

 

تاریخ و محل برگزاری مسابقه

سومین دوره مسابقات دیوار خاک مسلح در اردیبهشت ماه سال 1396 در دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی برگزار خواهد شد.

 

مشخصات تیم‌های شرکت کننده

هر یک از گروه‌های علاقمند متشکل از3  الی 4 نفر، با ثبت نام در سایت مسابقه، تمایل خود را اعلام نموده و با توجّه به قواعد ذکر شده در آئین‌نامه، طرح خود را آماده خواهند کرد.

 
 جهت آشنایی بیشتر با مسابقه از کانال آپارات مسابقات دیدن فرمایید.