معرفی  مسابقات ملی دیوار خاک مسلح

 

پس از برگزاري موفقيت آميز اولين دوره مسابقات ملي  ديوار خاك مسلح در ارديبهشت ماه 1394 توسط انجمن علمي عمران دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي، كه با حمايت انجمن ژئوسنتتيك و انجمن ژئوتكنيك ايران همراه بود، كميته اجرايي و سياست‌گذاري مسابقات تصميم گرفت دبيرخانه دائم مسابقات را به انجمن ژئوتكنيك ايران واگذار نمايد. لذا از اين پس اين مسابقات زير نظر انجمن ژئوتكنيك ايران و هر سال به ميزباني يكي از دانشگاه‌هاي سراسر كشور برگزار خواهد شد

.با توجه به تجربه و اعلام آمادگي، دومین دوره مسابقات ملی دیوار خاک مسلح به میزبانی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در تاریخ نوزدهم  اردیبهشت ماه 1395 برگزار خواهد شد

جهت آشنایی بیشتر با جزئیات مسابقات، آیین نامه، عکس و فیلم‌‌های مرتبط، می‌توانید به بخش "مسابقات-گالری" مراجعه فرمایید.

جهت طرح سوالات نیز به بخش "مسابقات-پرسش و پاسخ" مراجعه شود.

 

خلاصه نحوه‌ی برگزاری مسابقه

 

 در این مسابقات هر تیم با ساخت یک جعبه چوبی با ابعاد مشخص، آنرا از ماسه خاکریزی نموده و با نوارهای کاغذی مسلح می نماید. ارزیابی طراحی و ساخت دیوار خاک مسلح هر تیم، بر اساس معیار تغییر شکل، میزان نشست و ظرفیت تحمل بار قائم و ظرفیت تحمل بار افقی می باشد. طرّاحی دیواره باید به گونه‌ای باشد که پس از بارگذاری، در برابر بارهای ذکر شده در آئین‌نامه مقاومت کرده و فرو نریزد.

قابل ذکر است به جهت هماهنگی تیم‌ها و یکسان بودن شرایط برای تمامی گروه‌های شرکت کننده، مواد و مصالح مورد استفاده برای ساخت خاکریز و همچنین المان‌های تقویتی، توسط برگزارکنندگان فراهم شده و در اختیار شرکت‌کنندگان قرار خواهدگرفت. از علاقمندان دعوت میشود با دریافت و مطالعه دقیق آئین نامه مسابقات در این مسابقات ثبت نام نمایند.

 

تاریخ و محل برگزاری مسابقه

دومین دوره مسابقات دیوار خاک مسلح در تاریخ نوزدهم اردیبهشت ماه سال 1395 در دانشگاه شهید رجایی برگزار خواهد شد.

 

مشخصات تیم‌های شرکت کننده

هر یک از گروه‌های علاقمند متشکل از3  الی 4 نفر، با ثبت نام در سایت مسابقه، تمایل خود را اعلام نموده و با توجّه به قواعد ذکر شده در آئین‌نامه، طرح خود را آماده خواهند کرد.