برگزاری دور اول مسابقات ملی دیوار خاک مسلح

برگزاری موفقیت آمیز اولین دوره مسابقات ملی دیوار خاک مسلح

با همت انجمن علمی عمران دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، اولین دوره مسابقات ملی دیوار خاک مسلح در روز یکشنبه 20 اردیبهشت ماه 1394 با حضور 11 تیم از دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این مسابقات آقای دکتر سعید غفارپور جهرمی طی سخنرانی کوتاهی ضمن خیر مقدم به حاضران، از مشارکت دانشجویان دانشگاه‌های مختلف کشور در این مسابقات علمی و ملی تشکر کردند. در ادامه آقای علی بیات، دبیر مسابقات توضیحاتی در ارتباط با روند برگزاری مسابقات ارائه دادند.

 

در این مسابقات 11 تیم از دانشگاه‌ صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی (3 تیم)، دانشگاه بوعلی سینا همدان، دانشگاه سمنان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان، دانشگاه جامع گلستان و دانشگاه ولیعصر رفسنجان حضور داشتند.

اعضای کمیته علمی و داوری مسابقات مزبور نیز متشکل از اعضای هیات علمی دانشگاه‌های مختلف کشور بودند که در این مسابقات بصورت فعال حضور و مشارکت داشتند.

 

در این مسابقات که تدوین آیین نامه و قوانین حاکم بر روند برگزاری مسابقه و ارزیابی آن به همت گروهی از اساتید و دانشجویان دانشکده مهندسی عمران دانشگاهتربیت دبیر شهید رجایی با برداشتی از مسابقات جهانی ASCE صورت گرفته، دانشجویان با ساخت یک نمونه کوچک و شبیه سازی شده دیوار خاک مسلح با ابزار و تجهیزات ساده و در دسترس و با بهره گیری از دانسته های علمی خود به رقابت پرداختند.

تیم‌های 4 نفره دانشجویان در سه مرحله اقدام به ساخت و بارگذاری خاکریز مسلح شده با نوارهای کاغذی می‌نمودند. در مرحله اول هر تیم 15 دقیقه جهت مونتاژ مسلح کننده‌ها و 20 دقیقه جهت ساخت خاکریز مسلح در یک جعبه چوبی فرصت دارد. پس از آن خاکریز در یک مرحله بارگذاری قائم و در یک مرحله بارگذاری جانبی می‌شود. در تمام طول مسابقات، کمک داوران با رصد و اندازه‌گیری متغییرهای مختلف، نسبت به تکمیل کاربرگ‌های ارزیابی و داوری اقدام نمودند.

 

این مسابقات به همت دانشکده مهندسی عمران و با حمایت انجمن ژئوسنتتیک ایران و انجمن ژئوتکنیک ایران برگزار گردید و 12 شرکت بزرگ فعال در حوزه مهندسی عمران و ژئوتکنیک از این مسابقات حمایت و پشتیبانی مادی و معنوی نمودند. همچنین این مسابقات با حمایت شبکه 5 سیما نیز پوشش خبری قرار گرفت.

 

این مسابقات در نوبت صبح با رقابت 6 تیم آغاز و در نوبت عصر با رقابت 5 تیم ادامه یافت. با پایان یافتن مسابقات در ساعت 17 عصر، نتایج حاصل از کاربرگ داوری مسابقات طی جلسه‌ای توسط کمیته علمی و داوری، متشکل از اعضای هیات علمی مدعو دانشگاه‌های مختلف مورد بررسی و نتیجه بر اساس امتیاز به ترتیب زیر اعلام شد.

-        تیم دانشگاه بوعلی سینا همدان

-        تیم الف دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

-        تیم ب دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

-        تیم دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان

-        تیم ج دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

-        تیم دانشگاه سمنان

-        تیم دانشگاه صنعتی شریف

-        تیم دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

-        تیم دانشگاه گلستان

-        تیم دانشگاه رفسنجان

-        تیم دانشگاه تهران

 

نظر به اینکه بر اساس آیین‌نامه مسابقات، تنها یک تیم از هر دانشگاه می‌تواند مقام اول تا پنجم را کسب ‌نماید، لذا نتایج نهایی به شرح زیر مورد تایید اعضای کمیته علمی و داوران قرار گرفت.

-        مقام اول- تیم دانشگاه بوعلی سینا همدان

-        مقام دوم- تیم الف دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

-        مقام سوم- تیم دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان

-        مقام چهارم- تیم دانشگاه سمنان

-        مقام پنجم- تیم دانشگاه صنعتی شریف

در مراسم اختتامیه این مسابقات نیز آقای دکتر غفارپور جهرمی بعنوان رئیس مسابقات، ضمن تشکر از همکاری و مشارکت دانشجویان، اساتید و شرکت‌های حامی مسابقات، از تلاش و کوشش‌های چند ماهه عوامل اجرایی تشکر نمودند. در ادامه آقای دکتر کامبیز بهنیا، عضو هیات علمی دانشگاه تهران بعنوان "رئیس کمیته علمی و داوران" در ارتباط با نحوه ارزیابی مسابقات توضیحات مبسوطی ارائه دادند. همچنین آقای مهندس اشکبوس دبیر انجمن ژئوسنتتیک و آقای دکتر بهروز گتمیری رئیس هیات مدیره انجمن ژئوتکنیک از تلاش‌های عوامل اجرایی در برگزاری باشکوه مسابقات مزبور تشکر و قدردانی نمودند.

 

در پایان مراسم نیز با اهدای لوح تقدیر و سپاس ضمن معرفی تیم‌های برتر، از شرکت‌های حامی مسابقات و همچنین زحمات و تلاش‌های عوامل اجرایی و دانشجویان فعال انجمن علمی عمران در کادر اجرایی مسابقات تقدیر بعمل آمد.

 

 

 

 

لینک پوشش خبری مسابقات در رسانه‌ها

خبرگزاری ایسنا

خبرگزاری دانشجو

خبرگزاری 3 نشانه

بروز خبر

خط قرمز

آکا ایران

 


تمدید مهلت ارسال گزارش کار 

 

قابل توجه کلیه شرکت کنندگان محترم،

 

طبق تصمیم کمیته داوران مهلت ارسال گزارش کار ها یک روز تمدید شد 

تیم ها می توانند تا ساعت 22 روز پنجشنبه 94/2/17 نسبت به ارسال گزارش کار های خود اقدام کنند

ارسال گزارش کار ها باید از طریق رایانامه دبیر خانه مسابقه صورت  گیرد 

بدیهیست که در صورت عدم ارسال گزارش کار ها تا زمان تعیین شده امتیاز این قسمت به گروه داده نخواهد شد

رایانامه: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   و  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

تاریخ 16/2/1394

 


زمان و مکان جلسه توجیهی مسابقه

قابل توجه کلیه شرکت کنندگان محترم،

جلسه توجیهی مورخ 9 اردیبهشت مطابق زمان قبلی اعلام شده در دانشکده مهندسی عمران دانشگاه شهید رجایی از ساعت 13:00 لغایت 15:00 برگزار خواهد شد.

از کلیه تیم های شرکت کننده در مسابقه دعوت می شود در این جلسه حضور بهم رسانند. 

تاریخ 6/2/1394

 


 اطلاعیه تمدید مهلت ثبت نام مسابقه دیوار خاک مسلح

قابل توجه کلیه شرکت کنندگان محترم،

زمان ثبت نام مسابقه دیوار خاک مسلح تا 7 اردیبهشت ماه 1394 تمدید شد.

تاریخ 31/1/1394

 


 آدرس و اطلاعات معدن تهیه خاک

 شرکت کنندگان محترم می توانند برای تهیه هر مقدار از خاک مورد نیاز خود از طریق این معدن اقدام کنند 

شرکت نوید غرب 

تولید کننده انواع شن و ماسه استاندارد و قطعات بتنی سبک و سنگین

نشانی کارخانه 

جاده قدیم کرج قزوین - نرسیده به هشتگرد - بلوار تهراندشت 

شماره های تماس

026-44526454

09378859737

جناب آقای غضنفری تکنسین آزمایشگاه معدن

 آدرس وبسایت

http://www.navidegharb.com

 

تاریخ 31/1/1394

 


 

 خبر شماره 5 :

 

قابل توجه کلیه شرکت کنندگان محترم،

 با توجه به پیگیری های انجام شده و همچنین تصمیم کمیته داوران بعد از هماهنگی با معدن تهیه خاک اطلاعات و همچنین آدرس دقیق محل تهیه خاک مسابقه در وب سایت رسمی مسابقه قرار خواهد گرفت تا تیم ها بتوانند هر مقدار از خاک مورد نیاز  خود را تهیه کنند.

 

تاریخ 30/1/1394


 

خبر شماره4 :

 

قابل توجه کلیه شرکت کنندگان محترم،

 ویرایش دوم آئین نامه بر روی سایت قرار گرفته و قابل دانلود می‌باشد. لطفا جهت کسب اطلاع دقیق از آخرین تغییرات آئین نامه، نسخه جدید را دانلود بفرمایید. موارد تغییر یافته و اصلاح شده به شرح زیر می باشند:

  • بند 3-1: اعلام تاریخ تحویل گزارش‌کار پیش از مسابقه
  • بند 3-2: جنس چوب مجاز در ساخت جعبه مسابقه
  • بند 3-3: قطر داخلی شمع‌های بارگذاری جانبی
  • بند 4-3: اندازه دقیق مجاز برای تاشدگی کاغذ به درون جعبه

تاریخ 25/1/1394خبر شماره 3 :

اطلاعیه در خصوص از دسترس خارج شدن چند روزه سایت

 

با عرض پوزش به علت انتقال سرور طی این مدت امکان اطلاع رسانی از طریق سایت را نداشتیم

هم اکنون سرویس ثبت نام به حالت عادی بازگشته و در صورت نیاز زمان تمدید مهلت ثبت نام

برای تیم هایی که موفق به ثبت نام نشدند از همین طریق اطلاع رسانی خواهد شد

 

تاریخ 25/1/1394خبر شماره 2 :

 

قابل توجه کلیه شرکت کنندگان محترم،

 

مهلت ارائه گزارش کار در قسمت تاریخ های مهم ذکر گردید.

 

تاریخ 25/1/1394

 


 

خبر شماره 1 :

 

با هدف آشنایی دانشجویان علاقه مند به مهندسي ژئوتكنيك در رشته مهندسی عمران، اولين دوره مسابقات ملي ديوار خاك مسلح در 20 ارديبهشت ماه 1394 به ميزباني دانشكده مهندسي عمران برگزار خواهد شد. اين مسابقات از حمايت انجمن ژئوتكنيك ايران برخوردار است. 

در اين مسابقات با ساخت يك نمونه كوچك و شبیه‌سازی شده ديوار خاك مسلح، با ابزار و امكانات و تجهيزات ساده و در دسترس، توانايي‌ها، قابليت‌ها و فعاليت‌هاي علمي دانشجويان مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد.

در اين مسابقات، هر تيم در درون يك جعبه چوبي با ابعاد مشخص، اقدام به ساخت يك خاكريز مهندسي مسلح‌شده با نوارهاي كاغذي، خواهند كرد. ارزيابي اين خاكريز در مقابل تغييرمكان و حدتوان بارگذاري‌هاي مختلف (قائم و جانبي) انجام خواهد شد.

تلاش شده است آیين نامه و قوانین حاکم بر روند برگزاري مسابقات و ارزيابي آن برداشتی از مسابقات جهانی ASCE باشد. اين آيين نامه به همت گروهی از اساتيد و دانشجویان دانشكده مهندسی عمران دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهيه و تدوین شده است.

ضمن دعوت از تمامي دانشجويان و علاقه‌مندان براي شركت در اين مسابقات ملي و علمي، خواهشمند است براي دريافت اطلاعات بيشتر و رويت آیین‌نامه و نحوه شركت در مسابقات به وب‌سایت WWW.GEOWALL.IR مراجعه فرماييد.

 

تاریخ 5/12/1393